Prie Seimo bus naikinamas aštuonkojis iš šiukšlių
2011-09-30, 13:402011-09-30, 13:40
Indrė Pepcevičiūtė | Diena.lt
Rugsėjo 30 d., Vilnius. Šiandien sostinės Katedros aikštėje Vilniaus miesto vaikų darželių, mokyklų bei gimnazijų moksleiviai iš plastiko atliekų pagamino įspūdingą 60 m. skersmens aštuonkojį, kurį patys nugabeno nuo Gedimino prospekto pradžios iki pat LR Seimo.
(daugiau..)
Sostinės vaikai per miestą nešė 230kg sveriantį aštuonkojį, pagamintą iš atliekų
2011 Rugsėjo 30d.
Įkrauk | 15min.lt
Rugsėjo 30 d., Vilnius. Šiandien sostinės Katedros aikštėje Vilniaus miesto vaikų darželių, mokyklų bei gimnazijų moksleiviai iš plastiko atliekų pagamino įspūdingą 60 m. skersmens aštuonkojį, kurį patys nugabeno nuo Gedimino prospekto pradžios iki pat LR Seimo.
(daugiau..)
Gedimino prospektu „šliaužė“ iš šiukšlių pagamintas aštuonkojis
2011-09-30 14:32
Gytis Pankūnas | Alfa.lt
Penktadienio vidurdienį Vilniaus Gedimino prospekte buvo galima pamatyti nemažai policijos pajėgų, kurios gerą pusvalandį sustabdė eismą. Ne, tai nebuvo nacionalistų ar kokių kitų radikalų eisena. Per vieną judriausių sostinės transporto arterijų nuo Katedros aikštės, Seimo link, „šliaužė“ didžiulis aštuonkojis, kurį iš šiukšlių suformavo Vilniaus miesto vaikų darželių, mokyklų bei gimnazijų moksleiviai.
(daugiau..)
Sostinės gatvėmis „keliavo“ aštuonkojis iš plastiko atliekų
2011 rugsėjo 30 d. 18:15
www.grynas.lt
Rugsėjo 30-ą dieną sostinės Katedros aikštėje Vilniaus miesto vaikų darželių, mokyklų bei gimnazijų moksleiviai iš plastiko atliekų pagamino įspūdingą 60-ies metrų skersmens aštuonkojį.
(daugiau..)
"Avilio teatras" skatins tausoti gamtą
2011-07-01 Nr. 371 "Šiauliai plius"
Oksana LAURUTYTĖ
Rudenį šalies mokyklas ir darželius aplankys Lašelis - viešosios įstaigos "Avilio teatras" sukurtas personažas, kuris žaismingai mokys vaikus aktyviai priiminėti aplinkosaugos problemoms spręsti svarbius sprendimus, būti atsakingus už savo elgesį su juos supančia aplinka. Teatro režisierius Arūnas Pakulevičius sako, kad padedant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui bus sukurtas spektaklis, kuris bus rodomas "gyvai" ir transliuojamas per televizijas, bus kuriamos laidos, akcijos, socialinė reklama aplinkosaugos tema.
(daugiau..)
Vytauto Landsbergio eilėraščiai vaikams
2007 m. Kovo 19 d.
Marina OSTAPENKO
Praeitas šeštadienis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai buvo ypatingas. Pirmą kartą per jos gyvavimo istoriją biblioteka buvo atidaryta šeštadienį, nes joje viešėjo europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Šįkart į susitikimą jis kvietė daugiausia vaikus, kuriems pristatė pirmą savo vaikišką eilėraščių knygutę „Čia rimtai vaikai“.
(daugiau..)
"Avilys" pristato "Arklio Dominyko meilę"
2006 m. Gruodžio 8 d. 15:00
Oksana LAURUTYTĖ
Gruodžio 10-ąją (sekmadienį) 16 valandą Šiaulių lėlių teatras "Avilys" mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius kviečia į premjerą - spektaklį "Arklio Dominyko meilė". Spektaklis-improvizacija pastatytas pagal rašytojo Vytauto V. Landsbergio sukurtą to paties pavadinimo pasaką, kupiną švelnaus humoro, nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų.
dominyko
(daugiau..)
Kada paskutinį kartą... Į klausimus atsako Šiaulių lėlių teatro "Avilys" režisierius Arūnas Pakulevičius
Marina OSTAPENKO
"Šiauliai plius" pradeda naują rašinių ciklą "Kada paskutinį kartą..." Tai interviu su žinomais Šiaulių žmonėmis ne apie jų pasiekimus, o apie pačius žmogiškiausius dalykus - svajones, prisiminimus, vaikystę, viltis. Juk pašėlusiu greičiu lėkdami dažnai nebemokame sustoti ir tiesiog pažiūrėti į debesis...
(daugiau..)
Juoktis progų atsiranda visada. Į klausimus atsako Rita Kiškūnaitė, Šiaulių lėlių teatro "Avilys" aktorė.
Marina OSTAPENKO
...žiūrėjote į debesis, žvaigždes? - Vaikystėje į debesis žiūrėdavau labai dažnai. Matydavau įvairiausias figuras, fantazuodavau. Dabar taip pat smagu žiūrėti į debesis vaiko akimis. Tačiau... O į žvaigždes ilgai ilgai žiūrėjau vasarą kaime. Mieste tai darau rečiau - čia ir žvaigždės ne tokios ryškios...
(daugiau..)
Seni, seni, raudonosi, ką tu man padovanosi? Ką tėveliai dirba visą dieną?
Oksana LAURUTYTĖ
Mielas storas vyras ilga balta barzda, blizgančiais drabužiais ir kepure bei dovanų maišu. Kas? Žinoma, kad Kalėdų Senelis. Jis per Kalėdas atkeliauja šiaurės elniais pakinkytomis rogėmis ir išdalija dovanas geriems vaikams. O ką Kalėdų Senelis veikia kitu metų laiku, kai gyvena šiaurėje? Apie tai ir kalbamės su tikrų tikriausiu Kalėdų Seneliu.
(daugiau..)
„Aitvaras“ Alytuje – septintą kartą
Ridas VISKAUSKAS
Spalio 19–21 d. Alytuje Loretos Skruibienės iniciatyva septintą kartą vyks tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Aitvaras“ (šiųmetis skirtas profesionalaus Lietuvos lėlių teatro 70-mečiui). Tai vienintelis Lietuvoje lėlių teatrų festivalis-konkursas. Nors dėl įvairių priežasčių renginyje dalyvauja ne visi Lietuvos lėlių teatrai, be to, festivalio nuostatai nereikalauja, kad lėlių teatrai rodytų tik naujus spektaklius, konkursas iš dalies išryškina mūsų lėlių teatro padėtį bei nūdienos lyderius, atskleidžia ir problemas. Taigi festivalis ne tik populiarina lėlių teatrą Dzūkijoje, bet ir yra svarbus profesinės lėlininkų bendruomenės traukos centras.
(daugiau..)
Teigti negalima abejoti
2005 m. Vasario 18 d.
,,Literatūra ir menas“ - Ridas VISKAUSKAS
Tokiu "teatrališku" pavadinimu pradedu sausio 31 - vasario 4 d. Panevėžio lėlių vežimo teatre, Kauno lėlių teatre bei "Nykštuke" rodytų Jaroslavlio valstybinio teatro instituto Lėlių teatro katedros aktorių ir režisierių (kurso vadovas - Stanislavas Železkinas) diplominių spektaklių apžvalgą. Priminsiu - šiame kurse lėlių teatro meno paslaptis neakivaizdžiai mėgino įminti lėlių teatruose dirbantys (arba kita veikla su lėlių teatru susiję) žmonės.
(daugiau..)
Viliojančios „Serenados“ Vištelės
2006 m. Rugsėjo 29 d.
,,Literatūra ir menas“ - Ridas VISKAUSKAS
Šiaulių lėlių teatras „Avilys“, vadovaujamas Arūno Pakulevičiaus, rugsėjo 8-osios vėlyvą vakarą, atslūgus „Šiaulių dienų“ renginių, skirtų miesto 770-mečiui, karštinei, suaugusius žiūrovus pakvietė į premjerą „Serenada“ (pagal Sławomiro Mrożeko pjesę). Šiaulių filharmonijos fojė publikos laukė staliukas su vyno taurėmis, o laiptų šonuose intymią šviesą skleidė žvakutės.
(daugiau..)
Kūrybingiems menininkams nišos tenka ieškoti svetur
Valentina ŽIGIENĖ
Žinoma lėlininkų pora Arūnas Pakulevičius ir Rita Kiškūnaitė gyvena kelionių nuotaikomis. Visiškai netrukus jie paliks Panevėžį ir įsikurs Šiauliuose, kur šiems menininkams žada atsiverti puikios perspektyvos.
(daugiau..)