Projektai ir akcijos

Projekto „Pamiršk dantukų skausmą!“ , vykusio su Sveikatos apsaugos ministerija, aprašymas
Ėduonis – didžiulė socialinė ir biologinė problema. Vienintelis efektyvus kovos su šia liga būdas – dantų ėduonies profilaktika. Vieno danties gydymas nuo vaikystės iki senatvės kainuoja 50 kartų brangiau, negu danties profilaktika ir jo sveiko išlaikymas. O norint išlaikyti sveikus dantis, reikia juos valyti. Labai svarbu nuo vaikystės tinkamai prižiūrėti burną ir dantis. Būtina išmokyti vaikus ir jų tėvus ugdyti individualios burnos higienos įgūdžius.
Šiaulių mieste jau 10 metų vykdomos vaikų dantų ėduonies programos rezultatai akivaizdžiai įrodė, kad ilgalaikis profilaktinis švietimas yra efektyvus ir duoda realius rezultatus: mažėja vaikų nuolatinių dantų ėduonies paplitimas ir intensyvumas, daugėja vaikų, kurių dantys sveiki.
Teatras, įsijungdamas su šiuo projektu į programą, ne tik dar labiau sudomins vaikus, bet ir taps priemone formuoti palankiam tėvų ir pedagogų požiūriui. Žinodami, kokią svarbią vietą ikimokyklinio amžiaus vaikų gyvenime užima teatras, šiuo projektu ypač paskatinsime vaikus mokytis asmeninės burnos higienos, susitikimuose su burnos higienos specialistu ugdysime pasitikėjimą gydytoju odontologu.
Teatras visada buvo neabejingas visiems visuomenėje vykstantiems procesams. Šiuolaikinis teatras ugdo ne tik vertybių skalę, bet domisi ir kasdienėmis visuomenės problemomis. Modernioje europietiškoje visuomenėje asmeninės higienos įgūdžiai yra labai svarbūs. Projekte akcentuojami keturi svarbūs motyvai:
galimybė akivaizdžiai, meninėmis priemonėmis, parodyti vaikui, kas atsitinka, kai burnoje apsigyvena Ėduoniukas ir Bakteriukas,
kolektyvinė mokymo forma ,
profilaktikos plėtra, nes teatro spektaklių auditorija nepalyginamai didesnė nei lokalių profilaktinių programų - teatro gastrolių geografija – visa Lietuva, vaikams, tėvams, ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams suteikiama svarbių žinių apie dantis ir burnos ertmės priežiūrą, sveiką mitybą.

Teatras organizuoja seminarus ir mokymus apie lėlių teatrą ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams.

Dalyvaujame bendruose projektuose su bibliotekomis, mokymo įstaigomis.